Blog JSystems - z miłości do programowania

Szukaj

Środowisko SQL Server Management Studio

SQL Server Management Studio jest zintegrowanym środowiskiem do zarządzania wszystkimi komponentami (baza danych, usługi analityczne, usługi raportowe itd) wchodzącymi w skład Microsoft SQL Server. Zawiera narzędzia do konfiguracji, monitorowania i administrowania instancjami SQL Server. Umożliwia budowę zapytań i skryptów, zawiera zarówno edytor skryptów jak i narzędzia graficzne. Aplikacja po raz pierwszy pojawiła się wraz z Microsoft SQL Server 2005. Główną cechą aplikacji jest Object Explorer, który pozwala na przeglądanie, wybieranie i wykonywanie różnych działań na obiektach serwera. Oprogramowanie posiada bezpłatną wersję "express", która ma nieco ograniczone możliwości w stosunku do wersji pełnej - przede wszystkim brak możliwości zarządzania usługami analitycznymi, raportowymi i integracji.


Program SQL Server 2012 oferuje graficzny interfejs uzytkownika, za pośrednictwem którego mozna zarządzać, monitorować, konserwować i rozszerzać środowisko SQL Server.


SQL Server Management Studio (SSMS) umożliwia realizowanie praktycznie wszystkich zadań związanych z instancją programu SQL Server. Za pomocą tego zintegrowanego środowiska mozna uzyskać dostęp do wielu instancji SQL Server. Program ten oferuje szerego zaawansowanych narzędzi oraz edytorów skryptów, które upraszczają proces rozwijania i konfigurowania instancji programu SQL Server.


Przyjdź do nas na szkolenie z baz danych SQL Server! Mamy szereg szkoleń w ofercie: SQL, T-SQL, tuning, administracja i wiele innych. Sprawdź dostępne szkolenia SQL Server
Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze świeżynki pojawiające się na blogu! Zapisz się do newslettera