Blog JSystems - z miłości do programowania

Szukaj

Framework Flask - umieszczanie i odczyt danych z sesji

Flask umożliwia pobieranie i umieszczanie różnych rzeczy w sesji. Mogą to być proste dane, ale też złożone obiekty.  Poniżej przykład jednocześnie ustawiający i pobierający wartość z sesji:


80.png (602×304)


Należy pamiętać o dodaniu importu do „session” (linia 1), oraz umieszczeniu jakiejś wartości w konfiguracji „SECRET_KEY” (linia 5). Jest ona używana do zabezpieczenia po stronie klienta, może to być naprawdę dowolna wartość, byleby taka konfiguracja się pojawiła. Jeśli tego nie zrobisz, na ekranie zamiast spodziewanej treści pojawi się błąd o braku wartości dla klucza „SECRET_KEY”.  „session” pozwalający pobierać i ustawiać wartości w sesji jest zwyczajnym słownikiem. Możesz więc pod dowolnym kluczem umieścić dowolną wartość. Ja pod kluczem „loggedUser” umieściłem ciąg tekstowy „ThePaniHalynaKsiegowa” (linia 10), by w kolejnej linii ją wyświetlić:


81.png (453×52)


 

Przyjdź do nas na szkolenie z języka Python! Mamy szereg szkoleń w ofercie, od podstawowych po aplikacje webowe z użyciem Django, analizę danych, tesowanie, machine learning i wiele innych. Sprawdź dostępne szkolenia Python
Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze świeżynki pojawiające się na blogu! Zapisz się do newslettera